FÄLLBORD, alrotskiva, 1800-tal

Kvadratisk form, klädd i alrotsfanér, svärtad pelarfot. 88x89, höjd 74 cm.

Ben med lagningar, senare skruvar. Hasp med skada. Fanérskador.

Utropspris
3 000 SEK