BLÄCKHORN, 2 st, brons, 1800-talets andra hälft.

Bläckhorn i två delar, dekor av figur med flaska vid en tunna, lös hatt, höjd 23cm, längd 23 cm. Cigarrökande man, lös hatt, höjd 17, längd 17 cm.

Den mindre saknar sockel samt några dekordetaljer. Ytskikt med slitage.

Utropspris
2 000 SEK