BORD och STOLAR, 3 st, funkis, 1900-talets första hälft.

Stålrörsstomme. Bord med fanérad skiva, svärtade kanter, underhylla. Diam 60 och höjd 65 cm. Stolarna klädda i rött konstskinn. Plakettmärkta Verkstads Aktiebolaget Lindqvist Motala.

Slitage. Repor. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK