BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-talets början.

Ek. Rektangulär skiva med två utdragsskivor vid vardera kortsida. Kopplade ben med klotformad mitt samt med joniska kapitäl ovan. Längd 250 (+ 60+ 60 cm), bredd ca 95, höjd ca 78 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Förstärkningar.

Utropspris
10 000 SEK