MATGRUPP, 7 delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Bord, fyra stolar samt två karmstolar. Skuren dekor. Stolar, genombruten rygg med balusterbricka. Lös stoppad sits. Kopplade ben. Sitthöjd ca 47 cm. Bordets längd 132, bredd 100, höjd 78 cm. Två iläggsskivor á 50 cm.

Slitage. Senare målning. Smärre fläckar. Torrsprickor.

Utropspris
8 000 SEK