JARDINIERE

Silver och glas, Tyskland efter 1888, svenska importstämplar. Silvervikt 755 gram.

Invändigt förgylld, oval, på helslagen fot, dekor av raka knäckar och pärlstav, uppsvängda hänklar, glasinsats med slipad dekor. Höjd ca 16, längd 43 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Glaset med nagg.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L22

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10437882 bukobject
    • 10437882 thumb
    • 10437883 thumb
    • 10437884 thumb
    • 10437885 thumb
    • 10437886 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    3 950
    414 EUR
    447 USD

    Budhistorik (5 bud)
    321 mar 21:103950SEK
    115 mar 09:143750SEK
    2A15 mar 09:143600SEK
    Acceptpris på 3 500 SEK uppnåddes