Målade med skuren dekor av bandfläta, kannelerade ben med hörnfleuroner. Stoppade sitsar och ryggar, klädda med mönstrad textil.
Slitage. Senare målning och klädsel. Sprickor. Renoverade samt kompletterad. Mindre skador.