AUGUST ANSELM ALM, SOCKERSKÅL, silver, Borgå 1864-1889.

Skål på fot. Invändigt förgylld.
Höjd 15 cm. Vikt 246 g.

Slitage. Intryckningar.

Utropspris
200 EUR