SKRIVBORD / RITBORD

1800-talets slut-.

Rektangulär skiva på två devis genombrutna samt sammankopplade ben. Längd ca 135, bredd ca 81, höjd ca 75 cm.

Edvard Forsström, målare och illustratör. Politisk skämttecknare i bland annat Södags-Nisse och Puck.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Enstaka torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H57

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10413399 bukobject
    • 10413399 thumb
    • 10413401 thumb
    • 10413400 thumb
    • 10413402 thumb
    • 10413403 thumb
    • 10413404 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    1 300
    136 EUR
    147 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    121 mar 13:281300SEK
    121 mar 13:131200SEK
    320 mar 20:361000SEK