SKRIVBORDSMÖBEL, Selfile Home Office, 1950 / 60-tal.

Teakfaner. Hopfällbar med bakomvarande inredning av mestadels björk. Bredd 82, djup 54, höjd 114 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre fanerskador. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK