BORD, sengustavianskstil, omkring 1900.

Vitmålat och delvis bronserat. Nedåt avsmalnande kannelerade ben. Sarg med lagerstav och rosettanfanger. Längd 71 cm, bredd 42 cm, höjd 66 cm.

Ställvis slitage. Senare bemålning.

Utropspris
200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

13. Alessio Tasca, skulptur, keramik, Italien, 1960-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK