BØRGE MOGENSEN, hyllsystem, 6 delar, "Öresund", Karl Andersson, Bra bohag.
Ekfaner. Flyttbara hyllplan. Ettikett- och brännmärkta.
En sektion längd 134,5, djup 26, höjd 117,5 cm.
Två sektioner längd 68,5, djup 26, höjd 118 cm.
En sektion längd 134,5, djup 26, höjd 59 cm.
Skåp med skjutdörrar längd 134,5, djup 46, höjd 66 cm.
Skåp med lådor längd 68,5, djup 46, höjd 66 cm.
Slitage. Smärre fanerskador. Smärre fläckar. Ställvis blekt.