Grönglaserat lergods, åtta figurer, höjder 30/31/32/32/32/32,5/33/33,5 cm samt en grupp bruksobjekt, ett bord uppdukat med mat och vas samt två kärl, längd på bord ca 25,5 cm.
Slitage, kantskador, torksprickor, kantnagg, lackbortfall. Glasyrbortfall. Kantlagningar, lagningar.
Previously purchased at Bukowskis classic sales.