BORDSPENDYL

Sent 1800-tal.

Patinerad metall samt sten. Dekor av antikiserande kvinna med lyra. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Längd 58, höjd 45 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ytslitage. Flertalet nagg. Urtavlans glas saknas. Mindre skador och sprickor på kvinnas klädsel. Lagningar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svensson

Göteborg

Emma Svensson

+46-767 781044
emma.svensson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10440897 bukobject
    • 10440897 thumb
    • 10440898 thumb
    • 10440890 thumb
    • 10440891 thumb
    • 10440892 thumb
    • 10440893 thumb
    • 10440894 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 700
    487 EUR
    523 USD

    Budhistorik (18 bud)
    1021 mar 10:354700SEK
    9A21 mar 10:344500SEK
    1021 mar 10:344500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes