BORDSPENDYL

Sent 1800-tal.

Patinerad metall samt sten. Dekor av antikiserande kvinna med lyra. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Längd 58, höjd 45 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ytslitage. Flertalet nagg. Urtavlans glas saknas. Mindre skador och sprickor på kvinnas klädsel. Lagningar.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss