DRÄKTER 2 st, Kina, omkring 1960.

Mönstervävt sannolikt siden med polykroma broderier och mönstervävda band. Jackor och byxor, ett gult och ett turkost set. Jackornas höjd 70 respektive 69 cm.

Något slitage, smärre fläckar och skador.

Utropspris
2 000 SEK