KAFFESERVIS, 3 delar, silver och trä, Åbo, Finland, 1959.
Sockerskål samt gräddsnipa med invändig förgyllning. Kaffekanna med uppsvängd hänkel samt pip. Släta liv med monogramgravyr. Höjd 6- 23,5 cm. Vikt 905 gram.
Bruksslitage. Gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.