KAFFESERVIS, 3 delar, silver och trä, Åbo, Finland, 1959.

Sockerskål samt gräddsnipa med invändig förgyllning. Kaffekanna med uppsvängd hänkel samt pip. Släta liv med monogramgravyr. Höjd 6- 23,5 cm. Vikt 905 gram.

Bruksslitage. Gravyr.

Utropspris
6 000 SEK