ANDERS ZORN

Etsning, daterad 1916. Signerad med blyerts.

"Mina modeller". Plåtstorlek ca 19,5 x 14,5 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Asplund 273. Hjert & Hjert 277. Lidbeck 273.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10438443 bukobject
    • 10438443 thumb
    • 10438460 thumb
    • 10438444 thumb
    • 10438445 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    9 600
    995 EUR
    1 069 USD

    Budhistorik (2 bud)
    214 mar 19:079600SEK
    Acceptpris på 9 600 SEK uppnåddes
    114 mar 18:409000SEK