ELDSTÄLL, 4 delar, brons och mässing, Nestor, England, 1900-talets första hälft.

I form av en skepp. Märkta 'MADE IN ENGLAND' och 'Nestor'. Höjd ca 57 cm.

Fören av fartyget är något löst. Fartygets lampan är förmodligen senare. Slitage. Fläckar. Rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK