LOCKURNA

Porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Höjd 31,5 cm.

Konditionsrapport

Halsen med spricka. Locket med nagg. Bruksslitage samt tillverkningsdefekter.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svensson

Göteborg

Emma Svensson

+46-767 781044
emma.svensson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10451413 bukobject
    • 10451413 thumb
    • 10451412 thumb
    • 10451410 thumb
    • 10451409 thumb
    • 10451411 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    10 timmar 37 minuter

    Utropspris: 1 500 SEK

    600
    62 EUR
    67 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 650 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (7 bud)
    1A29 mar 08:50600SEK
    229 mar 08:50550SEK
    1A29 mar 08:50500SEK