URNA, porslin, Kina Kanton 1800-talets mitt

Polykrom täckande dekor med infällda figurscener. Bronserade stiliserade hänklar. Höjd 36 cm.

Sprickor. Flertalet nagg. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK