SKRIVBORD, Ryssland 1800-talets mitt.

Mahognyfanerad. Rundade hörn. Två skåp med bakomliggande låd- och fackinredning. Tre draglådor i sargen. Skinnklädd skiva. Längd 148 cm, djup 82 cm, höjd 77 cm.

Smärre slitage. Renoverad. Kompletterad. Dekordelar medföljer separat.

Utropspris
500 EUR