BESTICKSERVIS, ca 73 delar, Folke Arström, Gense 1900-talets andra hälft,
"Focus de luxe".
12 st matskedar
12 st matgafflar
10 st matknivar
10 st dessertknivar
5 st sallads/vickningsgaffel
2 st smörknivar
7 st syltskedar
6 st soppsked/dessertskedar
2 st efterrätts/tesked
5 st kaffeskedar
1 st såssked
1 st sillgaffel
Slitage. Repor.