SKRIVBORD, Finn N Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Körsbär. Skinnklädd skrivskiva. Märkt med plakett. Sarg med utdragbara avlastningsskivor. Hurtsar med lådor samt dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 183. Bredd 90. Höjd 75 cm.
Slitage. Fläckar. Lagningar, lösa delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.