STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg Studio, signerad, 1900-talets andra hälft.

Harpälsglasyr i blått och brunt. Hänkel i metall och trä. Signerad med studiohanden. Höjd inklusive hänkel ca 16 cm.

Bruksslitage. Nagg på pip.

Utropspris
1 500 SEK