GAB, BESTICKSERVIS, 58 st, silver, Stockholm, 1930-60-tal.

12 st knivar, 20,5 cm
12 st gafflar, 18 cm
12 skedar, 18,5 cm
12 st teskedar, 13 cm
6 st kaffesked, 11 cm
4 st smörknivar, 16 cm
Vikt 1900 g.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Utropspris
5 000 SEK