BORDSLAMPA, mässing, Gusum, signerad BK och daterad 1996.
Så kallad Strindbergslampa. Kupa av opakt glas. Räfflat ben, kvadratisk bas på kulfötter. Stämpelmärkt. Höjd 38 cm.
Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage. Obetydliga nagg. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10