MATTA, rölakan, signerad UP (Ulla Parkdal), ca 204 x 128 cm
Blåmelerad rutindelad botten. Smal benvit huvudbård med stiliserande blommor.
Obetydligt ytslitage. Skadade fransar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk