Gråmålad benställning med X-kryss. Lös skiva i körsbärsträ. Längd 175, bredd 70, höjd 79 cm.
Delvis maskstungen. Senare målning. Kompletterad och omarbetat. Sprickor. Slitage. Nagg. Repor.