KUNISADA

även kallad Toyokuni III (1786-1864), färg träsnitt, två stycken. Japan, 1800-tal. Figurer.

Med motiv av figurer. Mått 24x34,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Veck. Revor. Missfärgningar. Blekt.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496242 bukobject
    • 10496242 thumb
    • 10496243 thumb
    • 10496244 thumb
    • 10496245 thumb
    • 10496246 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 800
    290 EUR
    311 USD

    Budhistorik (19 bud)
    3A21 apr 18:422800SEK
    221 apr 18:422800SEK
    321 apr 18:392600SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes