Ask med lock, i underglasyrblått, med dekor av växter samt fågel på locket. Diameter 7 cm.
Miniatyrvases, ett par, i underglasyrblått, med dekor av växter samt djur. Höjd 8,5 cm.
Kopp, i underglasyrblått, med dekor av växtligheter. Diameter 7,5 cm.
Kopp med handtag, i imari färger, med dekor av växter och blommor. Diameter 6 cm
Bruksslitage. Ask med nagg på insidan. Lock med kantnaggar samt en större nagg. Kantspricka på den blåvita koppen. Naggar på imarikoppen.