TEKANNA med LOCK

Porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-talets slut.

I famille rose färger, sex kantig, med dekor av fåglar, fjärilar och växter. Lock dekorerad med växtligheter. Total höjd ca 11,5 cm. Höjd utan lock 10,5 cm. Längd med mun 13,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10498261 bukobject
    • 10498261 thumb
    • 10498262 thumb
    • 10498263 thumb
    • 10498265 thumb
    • 10498264 thumb
    • 10498266 thumb
    • 10498267 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    3 200
    332 EUR
    361 USD

    Budhistorik (34 bud)
    321 apr 19:333200SEK
    10A21 apr 19:333000SEK
    321 apr 19:333000SEK