Fanerat med mahogny. Utdragbart, nedfällbara stödben. Fyrdelad pelarfot. Tre iläggsskivor medföljer ( 61,5+65,5+72,5 cm). Diameter 117. Höjd 76 cm.
Slitage. Fläckar. Kompletterad med iläggsskivor. Torrsprickor i benställning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10