BORDSPENDYL, signerad Caron à Paris, Frankrike, 1700-talets slut.

Förgylld brons och vit marmor. Höjd 36,5 cm. Nyckel finns.

Skadad urtavla med lagningar. Lös fot. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

Pendel och urnyckel medföljer.

Utropspris
700 EUR