MATTA, Semiantik Täbris, signerad Jokhchi. Ca 294 x 194 cm
Benvit botten med polykrom medaljong och blomställningar. Rödmelerad huvudbård med växtranka Den yttre sekundärbården med signatur i kartusch namnet Jokhchi.
Slitage, smutsig, fläckar. Kanterna har skador och revor, ojämn form.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.