UPPLÄGGNINGSFAT, 2+1 st, silver, Sverige och Tyskland, 1900-talets början.

Ett runt fat med genombrutet brätte med dekor av maskaroner. Två rektangulära med slät dekor. Total vikt ca 1060 g. Diameter 27,5 resp längd 25 cm.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK