OLLE ALBERIUS

Skålfat, glas, Orrefors Expo, daterad -77.

Etsad dekor av bladverk. Signerad "Orrefors Expo A624-77 Olle Alberius". Längd 55 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Några tillverkningsdefekter.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496857 bukobject
    • 10496857 thumb
    • 10496858 thumb
    • 10496859 thumb
    • 10496860 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 000
    103 EUR
    111 USD

    Budhistorik (3 bud)
    321 apr 21:031000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    220 apr 18:57421SEK
    118 apr 01:21300SEK