OLLE ALBERIUS

Skålfat, glas, Orrefors Expo, daterad -77.

Etsad dekor av bladverk. Signerad "Orrefors Expo A624-77 Olle Alberius". Längd 55 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Några tillverkningsdefekter.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496857 bukobject
    • 10496857 thumb
    • 10496858 thumb
    • 10496859 thumb
    • 10496860 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss