DAVID BLOMBERG, matbord, Nordiska Kompaniet, 1910/20-tal.
Runt bord av mahogny. Brickmärkt AB NORDISKA KOMPANIET 6171-070113. Diameter 127 cm, höjd 68 cm.
Slitage, större repor, stötmärken. Brickan lös.