BORD, 1700-tal.

BORD, 1700-tal.

Rektangulär form, svängda sargen med nätskärning, cabriole-ben. Längd 76 cm, bredd 60 cm, höjd 75 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Senare delar. Originalfärg borttagen.

Utropspris
400 EUR