PARTI PORSLIN, 4 delar bl.a Qianlong Kina (1736-1795)

Tallrik, Kina famille rose, diameter 23 cm.
Cremekopp med lock, porslin 1700-tal, höjd 10,5 cm.
Tazza, Kina 1800-tal, höjd 5 cm.
Sandströare, Kina 1800-tal, höjd 6 cm.

Spricka i tallrik. Nötta kanter. Nagg. Krackelyrer(sandströare).

Utropspris
1 500 SEK