Madeleine Pyk – en samling F769

VÄGGUR, Lorenz Furtwängler Söhne, Tyskland, 1800-tal.

Emaljerad urtavla med romerska siffror. Märkt "LFS Schitz Marke". Urhus av målad och betsat trä. Diameter 48 cm, djup 15 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar av målarfärg. Urtavla med emaljskador i kanten. Nyckel finns.

Utropspris
1 500 SEK