LOCKBOJANER

2 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av landskap. Höjd ca 16,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Lagningar på locken. Tillverkningsdefekter. Nagg.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L26

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svensson

Göteborg

Emma Svensson

+46-767 781044
emma.svensson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10502413 bukobject
    • 10502413 thumb
    • 10502414 thumb
    • 10502415 thumb
    • 10502418 thumb
    • 10502416 thumb
    • 10502419 thumb
    • 10502420 thumb
    • 10502417 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    600
    62 EUR
    66 USD

    Budhistorik (7 bud)
    621 apr 10:45600SEK
    521 apr 07:27550SEK
    421 apr 04:01500SEK