SNUSFLASKOR, pekingglas, sex stycken. Kina, 1900-tal.

Överfångsglas, hög relief dekor av växtligheter, blommor, djur samt fåglar. Höjder ca 5,5/5,5/6/6,5/6,6/6,7 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK