VIKSKÄRM, lack och trä. Kina, 1900-tal.

Skuren dekor av figurer i palatsscen. Andra sidan, lackarbete med dekor av växtligheter. Dimensioner 182,5 x 240 cm.

Blekt. Bruksskick. Kantskador. Skador. Sprickor. Färgbortfall. Krackelyr. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK