SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas. Kina, 1900-tal.

Målat på insidan, med dekor av figurer i landskap, erotisk motiv samt båtmotiv. Höjder 9/7/7/6 cm.

Bruksslitage. Nagg på mynning på den största snusflaskan.

Utropspris
1 500 SEK