KRUKA

Keramik. Japan, 1900-tal.

Brunsvart glasyr. Cylindrisk insats av koppar. Diameter ca 49, höjd ca 54 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Märken. Tillverkningsdefekter. Nagg vid fotringen.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L43

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    153 EUR
    171 USD

    Budhistorik (3 bud)
    319 jun 10:271500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes
    219 jun 07:441000SEK
    118 jun 18:38400SEK