ERIKA LAGERBIELKE, vas, unikat, Orrefors 2001.
Signerad "Orrefors 988277 Erika Lagerbielke Unigue 2001" samt med egenhändig signatur undertill. Balusterformad med underfång i lila, blått, vitt och rosa. Höjd ca 36 cm.
Obetydligt ytslitage. Enstaka mindre tillverkningsdefekter.