Fanerad med alm. Tre invändiga fack. Tre flaskor av glas, varav en med etsad dekor. Längd 25, bredd 13, höjd 24 cm. Flaskornas höjd ca 19 cm.
Slitage. Torrsprickor. Kompletterad med senare korkar. Nyckel saknas.