VÄSKA, "Pochette Kourad" Louis Vuitton.
Kuvertväska av grönt taigaskinn. Spänne av mässing. Ytterfack. Handledsrem. Fyra innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". 26 x 18 x 6 cm.
Slitage. Ställvis omfattande slitage. Fläckar. Korrosion på spännet. Omfattande sltage och ytskador innuti innerfack och ytterfack. Dragkedjan kärv