SERVIS, 58 delar, porslin, "Cobolt net", Lomonosov, sent 1900-tal.

20 kaffekoppar och assietter, höjd 5,5 cm, ø 11,5 cm.
6 tekoppar och assietter, höjd 6 cm, ø 15 cm.
20 tallrikar, ø 15,5 cm.
6 tallrikar, ø 18 cm.
Kaffekanna, tekanna, mjölkkanna och sockerskål, höjd 9-19 cm.
Serveringsfat, ø 22 cm.
Serveringsskål, ø 16,5 cm.
Märkta Made in USSR.

Smärre slitage.

Utropspris
400 EUR