Stommar i ek. Klädda med mönstrad textil. Omärkta.
Slitage. Senare klädsel samt några senare skruvar. Några skruvar saknas. Nedsutten stoppning. Några sprickor och träskador. En stol med något skadad/böjbar rygg. Fläckar.